Steza tinktura Štětka soukenická Štětká lesní Forte 3 x 50 ml

Steza tinktury 150 ml unisex Forte pro dospělé perorální podání

Tinktura ze Štětky lesní - Štětky soukenické
FORTE 3x lékovka po 50 ml. 
Složení: lihový extrakt, kořen štětky lesné
( Štětka lesní - Štětka soukenická - Štětka planá - dipsacus fullonum - Dipsacus sativa )
  TINKTURA NA BORELIOZU
Dávkování: 3x denně po jídle až 15 kapek do 2 dcl. vody/čaje.
Výrobek není z důvodu obsahu alkoholu vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.
Nedoplňuje pestrou a vyváže...

Tinktura ze Štětky lesní - Štětky soukenické
FORTE 3x lékovka po 50 ml. 
Složení: lihový extrakt, kořen štětky lesné
( Štětka lesní - Štětka soukenická - Štětka planá - dipsacus fullonum - Dipsacus sativa )
  TINKTURA NA BORELIOZU
Dávkování: 3x denně po jídle až 15 kapek do 2 dcl. vody/čaje.
Výrobek není z důvodu obsahu alkoholu vhodný pro děti, těhotné a kojící matky.
Nedoplňuje pestrou a vyváženou stravu.
NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.května 2012), které platí od 14.12 2012nám neumožňuje popisovat všechny účinky doplňků na lidský organismus.
Informace v obsahu tohoto letáčku byly získány z veřejně dostupných zdrojů ( herbáře a učebnice biologie ) .
 HERBÁŘ:
 
Při borelióze a oparu
Štětka planá obsahuje hořčiny, iridoidy,   saponiny, deriváty kyseliny kávové  a glykosid skabiosid.  Povzbuzuje čištění  těla potem, močí a žlučí a tradičně  se používala při revmatismu a kožních  nemocích.
Dnes je považovaná za jeden z prostředků působících proti borelióze a osvědčila se u virových infekcí, jako opar (herpes).
 
Účinky rostliny:
lymeská borelióza
opar, herpes
protivirové působení (antivirotikum)
detoxikace těla do potu, moči, žluče
revma, revmatismus, revmatoidní artritida
kožní onemocnění
posílení obranyschopnosti, imunostimulancium, imunostimulační účinek
žaludeční i dvanáctníkové vředy.
 
Štětka se užívá zejména při revmatismu, působí také močopudně, ve formě obkladů se osvědčila na rozpraskanou pokožku, rty, prsní bradavky i na některé ekzémy, jako pomocného léku ji lze použít při rakovině kůže (užívá se zevně) nebo rakovině trávícího ústrojí (podává se vnitřně), dříve se uplatňovala i při plicní tuberkulóze, při dně nebo na žaludeční a dvanácterníkové vředy.Pro vnitřní aplikaci se podává nejčastěji ve formě odvaru, tinktury.
 
Postup a dávkování je následující: Po dobu 1 měsíce používáme tinkturu ze štětky soukenické 3 x denně v dávce 10 kapek a navíc dle možností a zdravotní způsobilosti aplikujeme co nejčastěji saunu, potní chýši či horké koupele s teplotou kolem 42 stupňů Celsia. Následuje měsíční pauza po které provedeme stejnou kůru, ale jen v délce dvou dnů. Tuto dvoudenní kůru opakujeme každý měsíc až do využívání balení.
Léčení boreliózy
Léčení boreliózy je třeba zahájit co nejdříve. Pokud není odhaleno, může přejít do chronické fáze, při které dochází k postižení jednotlivých orgánů, zvláště kloubů, nervů, mozku, očí, kůže či srdce. Postižení a symptomy se mohou projevit naprosto kdekoliv, neboť spirochety jsou nesmírně vyvinuté a neznají překážek, jak se dostat kdekoliv už v horizontu několika dnů. Nemoc není sice smrtelná, nicméně její projevy jsou urputné a mohou postiženého dovést do stavu pracovní neschopnosti a invalidního důchodu. Účinná očkovací vakcína v současné době zatím neexistuje. Základem oficiální medicíny je léčba tetracyklinovými antibiotiky. Nepovzbudivou pravdou však je, že antibiotika zabírají pouze v raných stádiích nemoci a s nejistými výsledky. Praxe ukazuje, že opakované přeléčení pomocí antibiotik je často neúčinné a vede k dalšímu oslabování imunitního systému. Odborník na boreliózu MUDr.D. Klinghardt říká, že nováček při léčení boreliózy se pozná dle toho, jak tvrdošíjně předepisuje antibiotika. Při dlouhodobém používání antibiotik dochází k vážným a trvalým vedlejším účinkům projevujícím se selháním ledvin, (šelest v uších) a oslabením imunitního systému.
Při podezření na klíšťovou encefalitidu je jako u běžných virových onemocněních dobré podpořit uzdravení pomocí přírodní cesty. Tedy pohyb na slunci a vzduchu, zdravá strava s dostatkem ovoce, zeleniny a vitamínu C, nepřekyselovat organizmus sladkostmi a pozitivně myslet. Používat česnek, cibuli, křen a bylinné výtažky. Výborný je bezový čaj z květů, či šťáva z plodů, řebříčkový, kopřivový, třezalkový čaj, čaj ze zlatobýlu nebo meduňky citronové. Také třapatka ve formě tinktury. Při borelióze často dochází k zatížení a poruchám lymfatického systému jehož následkem se oslabí také slezina a tlusté střevo, které jsou propojené. Pak jsou dobré tyto rostlinné prostředky čistící lymfu: Jmelí, svízel, krtičník hlíznatý, mokrýš a jeřáb. K léčení a podpoře uzdravení pak přidáme přírodní bylinné preparáty.Bylina, která má silnou schopnost působit proti infekci borélií, se jmenuje Štětká Soukenická - Štětká lesní (dipsacus sativus). Správně vyrobená tinktura z této byliny ideálně v kombinaci s terapií prohřívání, či případně s energetickým léčením je v léčbě velmi úspěšná. Za tímto účelem vyrábím tinkturu štětky soukenické, která zvláště v chronických stádiích dokáže účinně regenerovat a likvidovat následky tohoto onemocnění. 
Více informací o produktu

Upřesnit výběr

Bohužel žádný eshop nemá tento produkt aktuálně skladem.